Zarządzanie danymi

W nowoczesnych przedsiębiorstwach zgromadzone dane o decydującym znaczeniu dla działalności firmy to ogromna i czasem trudna do ogarnięcia ilość informacji. Z pomocą w takim przypadku przychodzi zarządzanie treścią. Jak skutecznie się do tego zabrać?

Czym jest zarządzanie danymi?

Planowanie i produkcja wymaga operowania różnego rodzaju wartościami pochodzącymi od wszelkiego typu urządzeń znajdujących się w firmie oraz przetwarzania wielu innych danych cyfrowych. Brak przemyślanego zarządzania nimi sprawia, że giną w natłoku szumu informacyjnego, a efektywność działania przedsiębiorstwa znacząco spada.

Czym w takim razie jest zarządzanie danymi? Polega ono na gromadzeniu, przechowywaniu i wykorzystywaniu informacji tak, aby proces był wydajny, ekonomiczny oraz bezpieczny. Dzięki temu firma w sposób optymalny wykorzystuje dane w zgodzie ze swoimi zasadami i przepisami prawa.

Zarządzanie treścią

Właściwe zarządzanie treścią wymaga kompleksowego podejścia. Obecne, innowacyjne rozwiązania pozwalają na zautomatyzowanie związanych z tym procesów. W GlobalLogic zajmujemy się opracowywaniem automatycznych systemów do analizy tekstów, obrazów czy materiałów wideo. Dzięki temu oraz monitorowaniu w czasie rzeczywistym łatwiej jest zarządzać własnymi i współdzielonymi zasobami informacyjnymi, czy zawartością mediów społecznościowych.

Automatyzacja tego procesu umożliwia proste tworzenie struktur i kategorii danych, również tych  multimedialnych, które można zdigitalizować. Ułatwione jest raportowanie z uwzględnieniem różnorodnych wskaźników, zmiennych i rozwiązań analitycznych. Inne zalety to m.in.:

  • bezproblemowa zmiana oraz sprawdzanie formatu danych,
  • narzędzia do automatycznego rozpoznawania tekstu, wzorców i analiz semantycznych,
  • badanie zgodności danych z przyjętymi regułami,
  • sprawdzanie kompletności i poprawności danych.

Nad całością procesów czuwa inżynier treści. Do jego zadań należy organizacja danych przy zastosowaniu spersonalizowanych rozwiązań. Właściwa analiza treści umożliwia ich ponowne wykorzystanie w dystrybucji wielokanałowej.

Inżynier treści nie tylko analizuje pozyskiwane informacje. Na ich podstawie opracowuje też odpowiednie dla konkretnego przedsiębiorstwa środki technologiczne.

Wsparcie dla firm poprzez zarządzanie danymi i treścią

Większość urządzeń i produktów cyfrowych gromadzi dużą ilość danych. Niezależnie, czy chodzi o zwykłe czujniki, czy też systemy EPR zajmujące się złożonym planowaniem zasobów przedsiębiorstwa ich odczytywanie i przetwarzanie jest istotnym elementem strategii nowoczesnego przedsiębiorstwa.

W GlobalLogic wspieramy naszych klientów w tych procesach korzystając zarówno z technologii automatycznych, jak i zespołów specjalistów działających w czasie rzeczywistym. Zadanie realizujemy w szerokim zakresie od prostych raportów analitycznych, po skomplikowane analizy trójwymiarowych map. Dzięki temu nasi klienci zyskują istotną przewagę na rynku. Sprawdź nasze możliwości i podejmij współpracę!

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /usr/home/ironizer/domains/greenit.pl/public_html/wp-content/themes/disto/single.php on line 290