SoftBank inwestuje 800 milionów dolarów w Revolut

Revolut to pionierska Brytyjska firma określająca się jako „Finansowa super aplikacja” – która zabezpieczyła dofinansowanie inwestycyjne o wartości 800 milionów dolarów.

Nowa runda inwestycyjna prowadzona jest przez Japońskiego kolosa finansowego SoftBank, oraz Amerykański hedge fund Tiger Global. Obydwie działalności mają łącznie około 5% udziałów w Revolucie, zgodnie z czwartkowym raportem CNBC.

Niebywała wydajność Revolut definiuje wartość firmy na nawet 33 miliardy dolarów, co równa się sześciokrotnemu wzrostowi od zeszłorocznej analizie wartości oscylującej na 5,5 miliarda.

Nowo zabezpieczone środki pomogą w dalszym rozwoju międzynarodowym, marketingu i rozwoju produktów, zgodnie ze słowami Mikko Salovaara’y, dyrektora finansowego Revolut. Nie wliczając Szwedzkiego fintechu Klarna, Revolut jest drugim największym jednorożcem inwestycyjnym („Jednorożec” to innowacyjny startup, którego wycena sięgnęła 1 mld dolarów) na rynku europejskim.

Świeża gotówka zostanie przeznaczona głównie na rozwój produktów i marketing w krajach, do których Revolut prowadzi ekspansję, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych i Indiach, powiedział dziennikarzom dyrektor finansowy Mikko Salovaara.

W 2020 roku, Revolut zanotował straty dochodzące do 240 milionów dolarów – to o ponad 100 milionów więcej, niż w 2019. Dyrektor i współzałożyciel firmy Nik Storonsky (mający powiązania z Gazpromem) stwierdza, że straty wynikają przede wszystkim z agresywnego modelu biznesowego firmy – środki ciągle kierowane są na globalną ekspansję i rozwój nowych produktów, czego dowodem jest m.in. wprowadzenie podstawowej obsługi kryptowalut do aplikacji.

Same wieści na temat tak wielkiego dofinansowania wydają się cieszyć inwestorów i rządy na świecie. Rishi Sunak, minister skarbu Wielkiej Brytanii, powiedział: “To doskonała wiadomość dla Revolut. Pozyskanie nowej rundy finansowania w kwocie 800 milionów dolarów i plany dalszego rozwoju przełożą się na tworzenie nowych wartościowych miejsc pracy w Wielkiej Brytanii” .

Revolut, któremu przewodniczy były szef Standard Life Aberdeen, Martin Gilbert, powiedział, że nowe finansowanie pomoże zwiększyć wydatki na marketing i rozwój nowych produktów.

„Ta runda finansowania sprawia, że ​​Revolut jest najcenniejszym fintechem w Wielkiej Brytanii, co pokazuje zaufanie inwestorów, że możemy dostarczać produkty, które podnoszą poprzeczkę dla oczekiwań klientów w całej branży usług finansowych” – powiedział Storonsky, który pełni również funkcję dyrektora generalnego firmy.

Źródła:
https://www.reuters.com/business/finance/british-fintech-revolut-raises-800-million-sky-news-2021-07-15/
https://www.theguardian.com/business/2021/jul/15/revolut-becomes-uk-biggest-fintech-firm
https://news.sky.com/story/klarna-effect-propels-digital-bank-revolut-to-30bn-valuation-in-softbank-talks-12347766
https://prnews.pl/revolut-pozyskal-800-milionow-dolarow-finansowania-w-serii-e-liderami-rundy-softbank-vision-fund-2-i-tiger-global-459662
https://cointelegraph.com/news/softbank-leads-800m-investment-for-banking-app-revolut

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /usr/home/ironizer/domains/greenit.pl/public_html/wp-content/themes/disto/single.php on line 290