Paragwaj proponuje nową ustawę o Bitcoinie

Paragwajski kongresman Carlitos Rejala przygotował wniosek ustawy o Bitcoinie.

Po wycieku (https://www.scribd.com/document/515667219/PROYECTO-DE-LEY-ACTIVOS-VIRTUALES-Y-SU-PROCESO-INDUSTRIAL-Paraguay) projektu ustawy który podano do opinii publicznej we wtorek, Carlitos Rejala wraz z towarzyszami wyrazili gotowość do zaproponowania ustawy regulującej status Bitcoina i innych kryptowalut w Paragwaju.

Jednostki, których zamiarem jest kopanie kryptowalut, będą musiały uzyskać wirtualne „licencje górnicze”; będą one wówczas zatwierdzane i obserwowane przez rząd. Legislacja ma na celu skategoryzowanie kopania kryptowalut jako „innowacyjny przemysł”.

Sam projekt ustawy składa się z ośmiu stron i 22 artykułów, w których stworzeniu kongresmanowi Rejali pomógł senator Silva Facetti. Ustawa jest dużo obszerniejsza niż ta, którą niedawno wprowadziła Republika Salwadoru.

Ustawa sugeruje, że Paragwajscy legislatorzy próbują uzyskać ścisłą kontrole nad rynkiem wydobycia kryptowalut w kraju, oferując przy tym ochronę dla inwestorów, jednocześnie zaznaczając że Bitcoin nie jest uznawanym za oficjalny środkiem płatniczym w kraju.

Poniżej przedstawione są wybrane fragmenty ustawy:

-Artykuł 1: Celem tej ustawy jest „regulowanie aktywności w zakresie produkcji i komercjalizacji” kryptowalut.

-Artykuł 3: Definiuje Bitcoin jako własność, podobnie jak w wielu innych krajach, zapewniając, że można go oficjalnie kupować, sprzedawać i licencjonować.

-Artykuł 8c: Wszystkie operacje wydobywcze muszą uprzednio zostać zatwierdzone i nadzorowane przez rząd.

-Artykuł 7b: Ustawa ma na celu „monitorowanie i kontrolowanie mechanizmów transakcyjnych, w których udział biorą wirtualne zasoby kryptowalut”. Ci którzy nie spełnią wymogów systemu monitorowania poniosą karę.

-Artykuł 13 a i b: Tokeny dają posiadaczom prawo do rentowności lub „korzystania z projektu inwestycyjnego, który jest nazywany tokenem użytkowym”. W przypadku tokenu zabezpieczającego posiadacz zastrzega sobie prawo do „udziału w kapitale wykorzystanym na rozwój projektu”. (Artykuł 13 a i b)

Kongresman stwierdza na swoim Twitterze ( https://twitter.com/carlitosrejala ), że taka ustawa pozwoli Paragwajczykom na uzyskanie przewagi na rynku kryptowalut, poprzez umożliwienie wydobycia kryptowalut przy jednoczesnym zastosowaniu się do polityki optymizacji źródeł energii odnawialnej.

Reakcja rynku jest mocno mieszana – ludzie nie są przekonani co do tego, czy ustawa jest docelowo „przyjazna kryptowalutom”. W oczach wielu inwestorów i użytkowników kryptowalut, wygląda to na próbę kontrolowania finansów osób fizycznych i firm. Z drugiej strony, ustawa potencjalnie może zredukować ryzyko inwestycyjne, ułatwiając napływ kapitału do kryptowalut.

Sytuacja w Ameryce Południowej rozwija się w zawrotnym tempie. Kraje zarówno Ameryki Południowej, Afryki, oraz Azji coraz aktywniej podejmują aktywnie dyskusje na temat kryptowalut – dla wielu rządów jest to dodatkowa szansa na załatanie dziury budżetowej, a dla mieszkańców tych państw jest to realna możliwość wyjścia z nędzy i zapewnienie bezpieczeństwa finansowego.

Źródła:
https://bitcoinmagazine.com/business/paraguays-proposed-bitcoin-bill
https://www.coindesk.com/paraguay-bitcoin-law-crypto-mining-registration
https://consent.yahoo.com/v2/collectConsent?sessionId=3_cc-session_30ce2bbf-afbf-4f73-967f-1fa91baa19b8
https://www.thestreet.com/crypto/bitcoin/a-bill-to-regulate-bitcoin-in-paraguay-has-been-proposed-today
https://blockchain.news/news/paraguay-introduce-bitcoin-lawdraft-reveals-details
https://blockchain.news/news/paraguayan-congressmen-propose-new-bitcoin-bill

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /usr/home/ironizer/domains/greenit.pl/public_html/wp-content/themes/disto/single.php on line 290