Jakie efekty przynosi codzienna jazda z kamerą samochodową? Odpowiedź może Was zaskoczyć!

Jakie efekty przynosi codzienna jazda z kamerą samochodową? Odpowiedź może Was zaskoczyć! 

Jakie są korzyści z posiadania kamery samochodowej? Czy warto w nią zainwestować? Oczywiście! Z lektury tego tekstu, dowiesz się, dlaczego warto w nią zainwestować. Podpowiemy też, jak prawidłowo zamontować takie urządzenie w pojeździe! 

Do czego może służyć kamera samochodowa? 

Kamera może być używana przez organy ścigania, aby uzyskać wgląd w to, jak doszło do kolizji. Jeśli dana osoba uczestniczy w wypadku, materiał filmowy może być wykorzystany jako dowód, który pomoże jej w dochodzeniu. Kamera rejestruje wszystkie zdarzenia w trakcie podróży. Może również pomóc kierowcom w zmniejszeniu martwego pola i zwiększeniu widoczności. 

Możliwość nagrywania wideo podczas siedzenia w fotelu to tylko jedna z zalet, z których skorzystają kierowcy. Technika ta zmniejsza rozproszenie uwagi i pozwala kierowcy skupić się na jezdni bez konieczności trzymania telefonu cały czas w górze. Nagrywanie smartfonem podczas chwytania kierownicy jedną ręką i skupiania się na drodze drugą jest znacznie bezpieczniejsze niż robienie tego w ten sposób. 

Dlaczego zakup kamery samochodowej to świetna inwestycja?

Posiadanie kamery samochodowej może być korzystne z wielu powodów, ale najważniejszym z nich jest dodatkowy bufor bezpieczeństwa. Jeśli kiedykolwiek brałeś udział w wypadku i trudno było udowodnić swoją niewinność, zwłaszcza gdy nie ma naocznych świadków, którzy mogliby potwierdzić naszą wersję, z odsieczą przychodzi właśnie kamera samochodowa od Nextbase.

Wykorzystując nagrania z kamer samochodowych, będziesz w stanie udowodnić swoją niewinność i otrzymać odszkodowanie za wydatki związane z wypadkiem. Pomoże to znacznie skrócić bieg spraw formalnych, na przykład w towarzystwie ubezpieczeniowym. Znacznie spada też ryzyko tego, że firma zdecyduje się zwiększyć podstawę naszej składki w kolejnym roku.

Jak zapisywane są dane w kamerze samochodowej?

Dane zapisywane są na karcie SD, do której w każdej chwili można uzyskać dostęp za pomocą komputera lub urządzenia mobilnego. Kamera zapisuje informacje w pętlach, które są nadpisywane cyklicznie, aż właściciel samochodu zdecyduje się je zabezpieczyć lub np. przenieść na inny nośnik. Jeśli np. nagraliśmy wypadek lub osobę, która zadrapała nam pojazd na parkingu, możemy wysłać je sobie na smartfona, dzięki aplikacji MyNextBase, a następnie przekazać policji. Kamera samochodowa zapisuje dane na karcie pamięci. W sprzedaży są karty pamięci o pojemnościach m.in. 16, 32 i 64 GB. 

Jak zamontować kamerę samochodową w pojeździe?

To bardzo proste. W zestawie sprzedażowym znajdują się wszystkie niezbędne podzespoły. Warto upewnić się, że kabel jest odpowiednio długi, zwłaszcza jeśli chcemy „wpuścić go” w podsufitkę, by zachować estetyczny wygląd wnętrza pojazdu. 

Zwykle spotykamy dwa rodzaje montażu: na statywie, który przytwierdza się do deski rozdzielczej, lub na module klejowym, który większość kierowców umieszcza ”przed” lusterkiem cofania. To uniwersalne, świetne miejsce, które nie tylko nie dekoncentruje kierowcy, ale pozwala też kamerze objąć możliwie jak najszerszy obszar szosy.

 

Share

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /usr/home/ironizer/domains/greenit.pl/public_html/wp-content/themes/disto/single.php on line 290