Innowacyjne zabawki dla dzieci – melodia przyszłości

Szykujesz przyjęcie urodzinowe swojego dziecka i chcesz zaplanować atrakcje dla przyjaciół Twojej pociechy? A może po prostu chcesz w spokoju wypić ciepłą kawę mając pewność, że Twoje dzieci w tym czasie doskonale się bawią? Zaproponuj im innowacyjne zabawki, które w skuteczny sposób pobudzą kreatywność!

Zestawy slime

Niezwykle dużą popularnością cieszą się kreatywne zestawy do tworzenia mas plastycznych, zwłaszcza tych, które konsystencją przypominają…gluty! Choć dla dorosłych może wydawać się to niezbyt zachęcające, dzieci z pewnością będą się świetnie bawiły podczas tworzenia własnego slime’a. Jaki zestaw wybrać? Może to być na przykład Zestaw kreatywny slime marki SQUISH. Co znajduje się w takim zestawie? Klej PVA, aktywator, instrukcją jak wykonać slime i mnóstwo kolorowych dodatków: farby, brokaty a nawet…sztuczny śnieg! Posiadając ten zestaw można wykonać między innymi brokatowy slime, fluo slime czy konetic slime. To tylko przykłady, bo tak naprawdę to, jakie glutkowate masy powstaną będzie zależało tylko od kreatywności i pomysłowości dzieci. Warto zaznaczyć, że slime jak i aktywator marki SQUISH nie zawiera boraksu, jest więc bezpieczny dla dziecka.

Biżuteria

Co jeśli Twoje dziecko nie jest zainteresowane tworzeniem mas plastycznych? Możesz zaproponować tworzenie biżuterii. W sklepach można znaleźć ogromny wybór zestawów do tworzenia biżuterii, zarówno dla dziewczynki jak i dla chłopca. Można wybrać zestaw nieco bardziej kreatywny, w którym koraliki nawleka się na pojedynczą żyłkę, albo takie, w których bransoletki tworzy się wykorzystując urządzenie na wzór krosna tkackiego. Taka zabawa nie tylko pozwala uruchomić kreatywność, ale uczy cierpliwości i jest doskonałym treningiem zręczności dla małych paluszków. A po skończonej zabawie zostaje miła pamiątka w postaci biżuterii.
A gdyby tak podczas wspaniałej zabawy doskonalić umiejętności związane z logicznym myśleniem i kodowaniem? W sklepach można znaleźć całkiem sporo zestawów przeznaczonych do kodowania – zazwyczaj są to maty, po których poruszają się różne roboty. Dzięki zróżnicowanym poziomom trudności zabawa z pewnością szybko się nie znudzi. To doskonały pomysł dla dzieciaków, które są zainteresowane programowaniem.

Długopis 3D

Jeśli mowa o innowacyjnych i pobudzających kreatywność zabawkach, nie można pominąć długopisu 3d. To prawdziwa gratka dla wszystkich dzieci, które uwielbiają tworzyć przestrzenne modele – figurki, domki, pojemniki, maski, elementy ubioru. Prawdopodobnie nie ma lepszego sposobu, by rozwijać myślenie przestrzenne oraz wiedzę na temat praw fizyki.

Podsumowując…

Co łączy wszystkie powyższe zabawki? Stawiają na naukę umiejętności, które z pewnością przydadzą się dzieciakom w późniejszym czasie – pobudzają kreatywność, uczą szukania i testowania różnych rozwiązań, pokazują, że dysponując tymi samymi materiałami można tworzyć zupełnie różne rzeczy, stawiają na pomysł oraz innowację. To doskonały sposób na zagospodarowanie czasu podczas dziecięcych urodzin przy jednoczesnym rozwoju kreatywnego myślenia.

One Comment

  1. xeniawoj33 Reply

    Kupiłam swojemu małemu zestaw slime – mija miesiąc a masa plastyczna jeszcze mu się nie znudziła 😀 W końcu mam chwilę dla siebie :)_

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /usr/home/ironizer/domains/greenit.pl/public_html/wp-content/themes/disto/single.php on line 290