Do jakich worków wyrzucić ciężkie odpady? Poznaj nasze wskazówki

Gromadzenie i składowanie odpadów dotyczy w zasadzie każdego z nas. Niekiedy jednak oprócz typowych odpadów pojawiają się dodatkowe niepotrzebne przedmioty w związku z remontami czy innymi podejmowanymi pracami. Czasami też na co dzień produkowane resztki są wyjątkowo ciężkie, a ogólnodostępne produkty do segregacji ulegają rozrywaniu czy pękaniu.

Sprawdź, czym charakteryzują się mocne worki na śmieci i gdzie znaleźć produkty, które nie zawiodą Twoich oczekiwań, a jednocześnie będą dostępne w przystępnych cenach.

Czy opakowania foliowe są w stanie utrzymać duże ciężary?

Większość z nas spotkała sytuacja, kiedy foliowe artykuły porządkowe rozerwały się w najmniej odpowiednim momencie, a gromadzone w nich odpady rozsypały się tuż przed pojemnikiem zbiorczym czy kontenerem. Popularne worki na śmieci 160 l, jak i produkty o mniejszych pojemnościach pomieszczą jedynie niedużej wagi odpady.

Jednak w sprzedaży można znaleźć produkty do segregowania odpadów, które charakteryzują się bardzo dobrą wytrzymałością nawet na duże ciężary takie jak szkło, ziemia czy gruz. Artykuły te dostępne są w różnych kolorach, dzięki czemu można je z powodzeniem zastosować także w przypadku segregacji pozostałości i niepotrzebnych rzeczy.

Dokonując zakupu, dobrze jest zwracać uwagę nie tylko na obietnice producenta, ale też parametry oferowanych produktów i grubość tworzywa, z którego wykonane są mocne worki na śmieci. O tym świadczą mikrony. Im jest ich więcej, tym lepiej. W przypadku standardowych worków ilość mikronów zazwyczaj plasuje się na poziomie 10 do 20. W artykułach do segregacji typu super strong wartość ta wynosi nawet 40. Takie produkty w przystępnej cenie oferuje sklep internetowy e-pack.

Z jakiego tworzywa wykonane są solidne worki na śmieci?

Wytrzymałe i odporne na rozerwania oraz pęknięcia artykuły do gromadzenia odpadów produkowane są z różnego rodzaju tworzyw. Wśród nich można wyróżnić m.in. bio folię, polipropylen, HDPE czy LDPE. Ostatni z surowców to idealny wybór w przypadku, gdy potrzebne są solidne worki na odpady. LDPE to polietylen niskiej gęstości, który charakteryzuje się wysoką elastycznością i zwiększoną odpornością na przebicia czy rozerwania. Opakowania foliowe wykonane z tego tworzywa są też bardziej rozciągliwe niż inne produkty.

Artykuły do segregowania odpadów z LDPE doskonale sprawdzają się w kontakcie z przedmiotami o ostrych i szpiczastych krawędziach, a także w składowaniu wyjątkowo ciężkich przedmiotów. Nawet gdy dojdzie do uszkodzenia worka na śmieci z LDPE, nie ulega on dalszemu rozerwaniu i wysypaniu się zawartości, dzięki czemu zawartość można bezpiecznie dotransportować w całości do miejsca przeznaczenia.

Jeśli poszukujesz produktów do segregacji z LDPE o różnych pojemnościach i we wszystkich kolorach powszechnie stosowanych w segregacji odpadów, dostępne są one w szerokiej ofercie sklepu internetowego e-pack.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /usr/home/ironizer/domains/greenit.pl/public_html/wp-content/themes/disto/single.php on line 290