Czy kupić dysk twardy do drona?

Zewnętrzny dysk twardy dla jeszcze bardziej przyjemnej obsługi naszego drona – kiedy warto o nim pomyśleć?

Duża część miłośników dronów zgodzi się, że drony Autel posiadają najbardziej zaawansowane kamery na rynku, oferując produkty obsługujące już nawet rozdzielczość 8K. Nie dziwi więc chyba nikogo, że najbardziej ich nabyciem zainteresowani są głównie profesjonaliści. Rozdzielczość 8K umożliwia bowiem rejestrowanie obrazu o naprawdę niesamowitej jakości szczegółów.

Jednak warto też zastanowić się dłużej nad tym z czym wiąże się na co dzień praca z tak wysoko zaawansowaną technologią.

Rozdzielczość wideo, a zajmowana pamięć na dysku drona.

Zwróćmy uwagę na to, że materiał w jakości 8K zajmuje zdecydowanie więcej miejsca, niż obrazy zapisane w jakości FullHD czy też 4K. Uzyskiwane pliki wideo w rozdzielczości 8K są bardzo duże, a w związku z tym często nie można przechowywać ich wszystkich na nośniku pamięci stosowanym w danym dronie. W ten sposób bardzo szybko brakłoby nam miejsca na kolejne materiały.
Dlatego właśnie przenośny, zewnętrzny dysk twardy sprawi, że odciążone zostaną karty pamięci, a nasze urządzenie będzie gotowe do uruchomienia w każdym momencie, bez obaw o brak miejsca do zapisu pliku. Przenoszenie materiałów z drona na dysk zewnętrzny jest bardzo wygodne i szybkie, a dostęp do zdjęć i nagrań można uzyskać z dowolnego miejsca, w którym znajduje się komputer czy tablet, do którego podłączymy nasz dysk.

Czym kierować się wybierając odpowiedni dysk do drona?

Przy wyborze najlepszego dysku do drona warto na początku zastanowić się czy lepiej wybrać HDD czy SSD. Przeglądając dostępne oferty koniecznie zwróć też uwagę na to, co konkretny dysk oferuje oraz na parametry podane przez producenta. W zależności od zastosowania, oraz budżetu jakim dysponujemy, wybierzmy najbardziej nam odpowiadający nośnik pamięci. Możemy zdecydować się na te zasilane za pomocą kabla USB, które często są lekkie, i zdecydowanie bardziej poręczne. Co będzie idealnym wyborem, jeśli chcemy często transportować go w naszej torbie na drona. Wybierzmy jak największą pojemność pamięć oraz szybkość pracy akcesorium. Dostępne są także najróżniejsze dyski zewnętrzne, które możemy stosować zarówno jako dysk przenośny, ale też jako dodatkową pamięć w naszym komputerze stacjonarnym czy laptopie. Jednak one najczęściej będą potrzebować zewnętrznego zasilania, a także bywają dużo cięższe. Zaletą ich jest natomiast zdecydowanie większa pojemność i sporo szybsza praca.
Warto pamiętać, aby wybrać nośnik pamięci z trwałą, odporną obudową. Jednak nie rezygnujmy całkowicie z zadbania o estetykę urządzenia, ponieważ producenci wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów dają nam teraz naprawdę ogromny wybór, jeśli chodzi o ciekawy design dysku.

Jeśli jednak nie dysk zewnętrzny do drona, to co?

Jeśli nie możemy sobie aktualnie pozwolić na zakup odpowiedniego dysku pamięci do drona to poratować nas może ewentualnie noszenie większej liczby kart pamięci. A skoro większość dronów zapisuje materiały na kartach pamięci MicroSD to należy nabyć ich odpowiedni zapas. Noszenie jednej lub dwóch zapasowych kart pomoże nam również jeśli z jakiegoś powodu aktualna karta w dronie zepsuje się. Jedną z częściej wykorzystywanych kart jest SanDisk Extreme Pro 256GB Micro SD. Ona właśnie jest świetnym przykładem wysokiej jakości karty pamięci, która może utrzymać prędkość transferu na poziomie nawet 160 MB/s.
Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci zdecydować czy potrzebujesz dysku oraz jak wybrać ten najlepszy właśnie dla Ciebie i Twojej pracy z dronem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /usr/home/ironizer/domains/greenit.pl/public_html/wp-content/themes/disto/single.php on line 290